Pirkt auto tagad? Kādi ir līzinga plusi?

Automobiļu cenas mēdz svārstīties, tāpēc nekad nevar zināt vai pēc nedēļas izvēlētās markas automašīnas maksās tikpat, vai būs jau par pāris simtiem dārgākas, tāpēc nevajadzētu kavēties un rīkoties pēc iespējas ātrāk. Ziemas laikā auto tirgus mazliet pieklust, taču sākoties pavasarim atkal atdzīvojas, tāpēc, tā kā pavasaris nav aiz kalniem, par izdevīgākajiem līzinga piedāvājumiem jāinteresējas jau laicīgi, lai atrodot savu sapņu automašīnu, bez vilcināšanas to varētu iegādāties.

Informācija par auto līzingu kompānijām, to piedāvājumiem un akcijām atrodama te pat internetā, turklāt noformēt līzingu internetā ir ātrāk un izdevīgāk nekā to darīt klātienē.

Budžets

Atskaitieties par visiem tēriņiem

Pārliecinieties, ka Jūs ierēķināt visus izdevumus. Katram pēdējam eiro, ko Jūs tērējat, ir jābūt ierakstītam Jūsu budžetā. Hipotēku maksājumi, īre, elektrība, auto maksājumi, kredītkaršu maksājumi, apdrošināšana, bērnu aprūpe, medicīniskā, auto apkope un jebkuri citi ikmēneša izdevumi. Arī tad, ja Jūs veicat vienreizēju pirkumu, Jums ir nepieciešams noskaidrot, kur budžetā tas ietilpst, un iekļaut arī to. Tātad, ja Jūs pērkat āmuru tehnikas veikalā, Jums ir jāizveido aile ikmēneša budžetā, kur iekļaut šo pirkumu.

Budžets, lai nomaksātu parādus

Veltiet Jūsu budžetā sadaļu parādu atmaksai. Visām Jūsu kredītkartēm, auto kredītiem, skolu kredītiem, naudai, ko Jūs aizņēmāties no ģimenes un draugiem, veikalu kartēm, vajadzētu ietilpt šajā sadaļā. Jūsu hipotēkas maksājumi var tikt iekļauti šeit, ja Jūs vēlaties, bet es ieteiktu atdalīt hipotēku no šīs sadaļas un tikai koncentrēties uz parādu apgrozību, ko Jūs varat atmaksāt pāris gadu laikā.

(-) Lielākie līzinga mīnusi:
  • Vairākumā gadījumu ir nepieciešami savi personīgie līdzekļi pirmās iemaksas veikšanai (aptuveni 10% no auto vērtības).
  • Jāmaksā procentu maksa, kas nedaudz palielina maksu par automašīnu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.