Pirkt auto līzingā vai iekrāt?

Pirkt auto līzingā vai iekrāt – šis jautājums vienmēr ir bijis aktuāls un nodarbinājis prātus ikvienam, kas vēlējies tikt pie jaunas vai lietotas automašīnas, taču paša iekrājumi, to vēl nav ļāvuši. Mūsdienās aizdevēju piedāvājumi kļūts arvien vilinošāki un pateicoties dažādām akcijām, bieži vien izdodas aizņemties par ļoti izdevīgām un īpaši zemām procentu maksām, kas arvien lielākais daļai cilvēku liek atteikties no uzrājumu veidošanas.

Nolemjot mazliet pagaidīt un iekrāt pastāv risks pie kārotā automobiļa netikt vispār, tas tāpēc, ka pasaulē viss plūst un mainās, rodas jauni negaidīti izdevumi, kuriem nākas tērēt daļu no iekrājumiem, izdevīgākie auto piedāvājumi tiek „izķerti” dažu dienu laikā un visbeidzot tik ļoti karotais mašīnas modelis noveco. Izvēloties pirkt auto līzinga jūs mazliet pārmaksāsiet par aizdevuma izsniegšanu, taču jūs pie kārotā auto tiksiet kaut vai šodien, taču aizdevumu atmaksāsiet laika gaitā, līdzīgi kā veidojot uzkrājumu.

Budžets palīdzēs

Lai dzēstu parādus, Jums ir nepieciešams sastādīt budžetu. Jums ir nepieciešams izveidot budžetu un to ievērot. Šeit ir 6 labākās budžeta izveidošanas idejas.

  1. Izvēlieties budžeta veidošanas metodi

Izvēlieties budžeta formātu, kas vislabāk atbildīs Jūsu prasībām. Tikai tāpēc, ka visi Jūsu draugi ir Excel eksperti nenozīmē, ka arī Jums tas ir jāizmanto. Ja Jūs neesat pazīstami ar izklājlapām, izmantojiet zīmuli un papīru. Vai arī atrodiet budžeta izstrādes programmu datorā. Vai izmantojiet tiešsaistes budžeta plānošanas rīku. Bet atrodiet kaut ko, kas ir ērts Jums un ko Jūs varat viegli izmantot. Jūs nevēlaties cīnīties ar sarežģītiem dokumentiem, sākot izkļūt no parādiem, jo tas tikai Jūs sagraus. Dariet visu vienkārši.

  1. Atskaitieties par visiem ienākumiem

Atskaitieties par visiem ienākumiem, kas nonāk Jūsu ģimenes mājsaimniecībā. Neizlaidiet neko. Ieskaitiet prēmijas, virsstundas, papildus darbavietas, alimentus, un jebkuru citu naudu, kas var tikt uzskatīta kā ienākumi. Bet pārliecinieties, ka tie ir tīrie ienākumi (pēc nodokļu nomaksas), nevis bruto ienākumi (pirms nodokļiem), kas tiek ierēķināti Jūsu budžetā. Ja Jūs izmantojat bruto ienākumus, Jūsu budžetā būs šķietami vairāk naudas nekā patiesībā. Un tas ļaus Jums tērēt naudu, kuras Jums īsti nav.

(+) Lielākie līzinga plusi ir:

  • Iespēja nekavējoties nokārtot aizdevumu un tikt pie izdevīgākā auto piedāvājuma.
  • Pakāpeniska naudas atgriešana, kas nerada pārmērīgi lielu finansiālo slogu.
  • Neitrāls auto novērtējums pirms tā iegādes.
  • Iespēja saņemt līzingu pērkot auto gan no juridiskas personas (salona), gan privātpersonas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.