Kad auto kredīta refinansēšana var būt labs risinājums

Brīdī, kad esi nolēmis iegādāties automašīnu, Tev ir jāpieņem vairāki ļoti svarīgi lēmumi – kādu automašīnu Tu vēlies, cik daudz Tu esi gatavs maksāt par to, vai tās iegādei izmantot kredītu un ja jā, tad uz kādu termiņu. Meklējot atbildes uz visiem šiem jautājumiem ir viegli apjukt un tā rezultātā pieņemt lēmumus, kurus vēlāk nākas nožēlot. Tieši šādiem gadījumiem noder atsevišķu kreditoru piedāvātā auto kredīta refinansēšana, kas ļauj Tev gan iegūt kredītu ar zemākiem procentiem, gan arī samazināt kredīta termiņu. Kuros brīžos kredīta refinansēšana var būt noderīga?

Ja vēlies iegādāties mājokli

Eiro centi

Iespējams brīdī, kad iegādājies automašīnu, Tu nebiji domājis par mājokļa iegādi. Parasti auto kredīta esamība neietekmē iespējas iegūt hipotekāro kredītu mājoklim, tomēr tas var būt apdraudēts, ja Tev ir pārāk lielas kredītsaistības, piemēram, par automašīnu. Šādā gadījumā Tev ir iespēja refinansēt auto kredītu uz tādu, kam būs mazāks atmaksas termiņš, kas ļaus Tev ātrāk atmaksāt auto kredītu un kvalificēties hipotekārajam aizdevumam. Auto kredīta refinansēšana šādā veidā var Tev ļaut iegūt aizdevumu ar mazāku procentu likmi, un rezultātā ietaupīt Tev līdzekļus.

Ja vēlies samazināt kopējo procentu likmi

Auto kredīta refinansēšana uz mazāku termiņu var ļaut Tev samazināt summu, kuru samaksāsi procentu maksājumos visā kredīta laikā, jo parasti īsāks kredīta termiņš nozīmē arī zemākas procentu likmes. Lai gan ikmēneša kredīta maksājums šādā gadījumā būs lielāks, ilgtermiņā tas būs izdevīgāk. Pirms piesakies kredīta refinansēšanai izvērtē visas ar to saistītās papildus izmaksas un salīdzini tās ar to summu, kuru Tev vēl būs nepieciešams samaksāt pat atlikušo kredītu pie tā paša kreditora – ja refinansēšana dod iespēju ietaupīt, droši sper šo soli!

Ja Tev nepatīk kredītsaistības

Mūsdienās pat cilvēki, kuriem nepatīk uzņemties kredītsaistības, bieži no tām nevar izvairīties, jo, piemēram, automašīnas iegādei ir nepieciešami lieli līdzekļi. Ja auto kredītam piesakies pirmo reizi, apsver visus faktorus, kas ietekmē to, uz cik ilgu laiku Tev aizdevums ir jāņem. Cilvēki mēdz izvēlēties nepareizu aizdevuma termiņu gadījumos, kad:

  • Tie vēlas iegādāties automašīnu, ko patiesībā nevar atļauties – aizdevums tiek noformēts uz ilgāku laiku, lai samazinātu ikmēneša maksājumu lielumu;
  • Tie nenovērtē savas iespējas un ir pārāk piesardzīgi – baidoties par savām iespējām veikt ikmēneša maksājumus, cilvēki mēdz izvēlēties pārāk garu kredīta termiņu un lieki pārmaksāt par aizdevumu;
  • Tie novērtē savas iespējas atmaksāt kredītu pārāk pozitīvi un pēc neilga laika saprot, ka ikmēneša maksājumi ir pārāk lieli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.