Jautājumi, ko uzdot auto kredīta devējam

Vieglās un smagās automašīnas, komerctransports un citi braucamrīki mūsdienās ir diezgan dārgi, tādēļ nav brīnums, ka liela daļa cilvēku izmanto auto kredīta iespējas. Auto kredītu Latvijā piedāvā gan bankas, kurās ir arī līzinga iespējas, gan arī nebanku kredītdevēji, kas vairāk specializējas lietotu un mazlietotu automašīnu kreditēšanā. Lai ietaupītu pēc iespējas vairāk naudas un iegūtu vislabāko piedāvājumu, pirms tikšanās ar aizdevēju būtu nepieciešams jau iepriekš sagatavot dažus jautājumus, kas ļaus iegūt atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem.

Opel Zafira

Vai šis ir izdevīgākais piedāvājums?

Tāpat kā ar citām kredītu saistībām, arī auto kredīta devēji balsta savu lēmumu uz tādiem faktoriem kā:

  • Kredītvēsture;
  • Pirmās iemaksas apjoms;
  • Kopējā kredīta summa;
  • Ienākumu līmenis u.c.

Izvērtējot augstāk minētos faktorus, kreditors izlemj to, kādu procentu likmi konkrētajā gadījumā piešķirt – ja potenciālajam kredītņēmējam un automašīnas pircējam ienākumu līmenis neatbildīs vēlamā kredīta apjomam, kreditors var izlemt nepiešķirt aizdevumu vispār vai to piešķirt ar augstāku gada procentu likmi. Tieši tādēļ pirms automašīnas iegādes ir svarīgi izprast to, cik lielu aizdevumu ir racionāli ņemt, kā arī uzdot jautājumus par to, kāds būs ikmēneša maksājums, vai un kādas ir iespējas veikt pirmstermiņa maksājumus, kā arī kādas izmaksas vēl ir jāņem vērā, piemēram, kredīta noformēšanas maksa.

Kas ir nepieciešams, lai aizpildītu auto kredīta pieteikumu?

Auto kredīta iegūšanai kreditori parasti prasa šādu informāciju:

  • Vārdu, uzvārdu;
  • Dzīvesvietas adresi;
  • Darba vietas nosaukumu un amatu;
  • Telefona numuru;
  • Personas kodu.

Tāpat kreditoram ir jāpārliecinās par kredītņēmēja spējām aizdevumu atmaksāt, tādēļ kā viens no būtiskākajiem dokumentiem, kas jāiesniedz auto kredīta pieteikuma izskatīšanai ir ienākumus apliecinošs dokuments, piemēram, bankas konta izraksts par pēdējiem 6 mēnešiem.

Kāda ir auto kredīta pirmā iemaksa?

Tieši tas, cik liela būs pirmā iemaksa vai cik daudz kredītņēmējs varēs uzreiz iemaksāt, noteiks to, cik lielu kredītu būs nepieciešams ņemt. Jo lielāka būs pirmā iemaksa, jo mazāks aizdevums būs vajadzīgs un līdz ar to arī ikmēneša maksājumi būs mazāki. Pirms došanās pie izvēlētā aizdevēja būtu nepieciešams skaidri saprast, cik liela naudas summa var tikt novirzīta pirmajai iemaksai, jo arī tas var ietekmēt to, uz kādiem nosacījumiem nepieciešamais aizdevums tiks piešķirts.

Uz cik ilgu laiku auto kredīts var tikt piešķirts?

Lai izvēlētos sev izdevīgāko piedāvājumu, ir nepieciešams izvērtēt arī to, kāds ir maksimālais kredīta atmaksas termiņš. Piemēram, nebanku kreditori parasti auto kredītu piešķir uz 5 gadiem, bet bankās šis termiņš var būt arī lielāks. Tas, uz cik ilgu laiku kredīts tiks paņemts, tiešā veidā ietekmēs ikmēneša maksājumu lielumu, tādēļ šo jautājumu ir būtiski uzdot uzreiz kredīta noformēšanas sākumā.

Aizņemieties atbildīgi – atbilstoši savai finansiālajai situācijai un vajadzībām!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.