Jaunlaulāto finanšu plānošana

Dzīve ātri rit uz priekšu un mēs nepaspējam pat acis nomirkšināt, līdz saprotam, ka ir laiks precēties un veidot pašiem savu ģimeni, protams, ka šis brīdis nav no vieglākajiem, taču dzīvē ir daudz un dažādi posmi, kuri ir jāpārvar un jāspēj tik galā un šis ir viens no tiem. Aizvien biežāk saskaramies ar jautājumiem par to, kā labāk jaunlaulātajiem pārvaldīt un plānot savas finanses, jo beidzot sākas īsta kopdzīve un viss, kas ir viņam un viņai tagad ir viens vesels un kopīgs, kā tad pareizi visu saplānot?

Vispirms ir jāsāk ar to, ka pirms laulībām ikviens parasti dzīvo atsevišķi, un neatkarīgi no tā vai dzīvo pie ģimenes, draugiem vai pats savā miteklī, pēc laulībām Jūs dzīvosiet kopā, kas nozīmē to, ka visticamāk Jums nāksies sāk rakstīt izdevumus un ienākumus, jo pēc statistikas datiem pierādās, ka pirms reālas kopdzīves un laulībām, lielākā daļa joprojām dzīvo pie vecākiem. Tad uzreiz ir jāsaprot, ka Jums būs nepieciešams savs personīgais miteklis un tas protams, maksā naudu, ja puisis īrēja savu dzīvokli, bet meitene pirms laulībām dzīvoja pie ģimenes, tad visticamāk jaunlaulātie nemeklē jaunu dzīves vietu, bet gan kopā dzīvos jau puiša īrētajā dzīvoklī, tomēr jaunlaulātajam puisim gulstas visi meitenes izdevumi un līdz ar to sākas finanšu plānošana.

Jaunlaulāto finanses jāplāno ļoti uzmanīgi, pie tam jāņem vērā, ka jaunlaulātie bieži vien jau gaida bērniņu, kas nozīmē to, ka bērniņam ir jāiekrāj naudu un tiklīdz tas piedzims, būs nepieciešamas daudzas un dažādas lietiņas, lai jaundzimušo varētu aprūpēt un likt tam justies labi. Pats pirmais, kam jāpievērš uzmanība – dzīves vietas izmaksas, ja abi jaunlaulātie strādā, tad problēmām nevajadzētu būt, bet kā tas dzīvē notiek – strādā tikai puisis, tad ļoti rūpīgi jāsāk skatīties, vai pietiks nauda dzīves vietai, ēdienam, kā arī bērniņam. Tāpat jāņem vērā jaunlaulāto vēlmes un ieceres tuvākajā nākotnē, kuras arī izmaksā naudu, tāpēc, ja topošajā ģimenē strādā tikai viens no jaunlaulātajiem, tad visus izdevumus un ienākumus vajadzētu rūpīgi sarakstīt uz papīra, papildus tam rēķinot klāt izdevumus, kas būs nepieciešami tālākā nākotnē, piemēram – bērniņam, kas dzims jau pēc 5 mēnešiem. Kādam varbūt tas liksies mazsvarīgi, bet katrs sīkums jaunlaulātajiem ir no svara.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.