Ģimenes finanses

eiroJums ir nepieciešams uztvert Jūsu ģimenes finanses tāpat kā uzņēmumu. Jums vienmēr būs ienākumi un izdevumi. Tas ir svarīgi, jo katru mēnesi Jūs vēlaties, lai Jūsu ienākumi būtu augstāki nekā Jūsu izdevumi, lai Jūs varētu ietaupīt naudu gan ārkārtas situācijām, gan pensijai. Patiesībā, Jums vajadzētu ietaupīt abiem, lai Jums būtu rezerves līdzekļi.

Jums arī ir nepieciešams saprast, ka Jūs, iespējams, katru mēnesi tērējat naudu, ko Jums nemaz nav nepieciešams tērēt un Jūs to atklāsiet tad, kad sakrāsiet visus ikmēneša čekus un tos apskatīsiet kopumā. Tad Jums ir nepieciešams pārskatīt visus Jūsu čekus un sadalīt tos pa kategorijām. Tas Jums dos skaidru priekšstatu par jomām, kur Jūs varat samazināt izdevumus un izmantot šo naudu, lai vairāk iekrātu.

Pēdējā lieta, ko Jums ir nepieciešams saprast attiecībā uz ģimenes finanšu plānošanu, ir tas, ka ir ļoti svarīgi plānot negaidītiem izdevumiem. Kad Jums ir bērni, Jūs nekad nezināt, kas var atgadīties un kāda iemesla dēļ tiem var būt steidzami nepieciešama nauda. Pat nelieli izdevumi var izjaukt ikmēneša finanšu plānu un var apgrūtināt visu izdevumu segšanu. Plānojiet rūpīgi un ietveriet budžetā visus izdevumus, ko Jūsu ģimene veic katru mēnesi.

  • Novērtējiet kopējos ģimenes ienākumus. Nosakiet precīzas summas. Ja Jūsu ienākumi ir mainīgi, nosakiet iespējami zemākos.
  • Nosakiet savus ikmēneša izdevumus pēc kategorijām (komunālie pakalpojumi, īre/ hipotēka, izklaide, utt.), un sadaliet tos pa apakškategorijām. Jo detalizētākas būs Jūsu kategorijas, jo vairāk noderīgs būs Jūsu budžets. Piemēram, ja Jūs atklājat, ka Jums ir daudz izdevumu izklaides kategorijā, Jums ir jāatsakās vai nu no kino vai restorāna apmeklējuma. Apakškategorija “restorāni” atvieglos šo procesu.
  • Pierakstiet visu. Jūs esat izveidojuši savu budžetu, izmantojiet to! Kur Jūs varat veikt izmaiņas savos tēriņos? Vai Jūs varat atteikties no ik rīta kafijas? Mazāk braukt ar auto? Cik tuvu Jūs esat savam mērķim vai mērķiem?