Kā izveidot budžetu

Vieglākais veids, kā izveidot budžetu, un iespējams, visefektīvākais, ir izmantot labu budžeta programmu. Bet Jūs varat vienkārši izveidot Excel izklājlapu, vai pat izveidot savu personīgo budžetu uz papīra ar kalkulatoru rokās. Lai kā arī Jūs izvēlaties veidot savu budžetu, galvenie soļi ir nemainīgi!

Lai izkļūtu no parādiem, Jums ir jāizveido budžets, kā arī jāievēro šis budžets ļoti apzinīgi – pat pēc tam, kad esat izkļuvis no parādiem. Pārtikuši cilvēki vienmēr dzīvo budžeta ietvaros, un viņi zina, kur tiek tērēti viņu līdzekļi. Katru centu. Tieši tāpēc viņi pārtikuši.

Pirmkārt, Jums ir jāsāk pierakstīt visus tēriņus, ko Jūs veicat katru dienu, vismaz mēneša garumā. Ja Jūs iegādājaties paciņu košļājamās gumijas – Jums ir nepieciešams to pierakstīt. Saglabājiet visus Jūsu čekus mapē vai aploksnē; atzīmējiet tās ar mēnesi un gadu. Un pierakstiet to visu uz papīra lapas vai ievadiet to datorprogrammā, piemēram, excel.

Otrkārt, Jums ir jāizveido saraksts ar Jūsu ikmēneša izdevumiem. Ne tikai hipotēka vai īre, auto maksājumi, un apdrošināšana, bet arī mazās lietas, ko Jūs pat nepiefiksējat, ka iegādājaties, piemēram, kafija kafejnīcā, popkorns pie filmas, degviela automašīnai, friziera apmeklējums, sporta zāle, un tā tālāk.

Jūs ievērosiet, ka Jūs tērējat mazāk, kad esat pierakstījis katru centu ko Jūs tērējat; tas liek Jums vairāk rūpēties par to, kā Jūs tērējat savu naudu un pastāv mazāka iespēja, ka Jūs veiksiet pirkumus, impulsa vadīti.
Tad Jums ir jāpieraksta kopējie ikmēneša ienākumi un jāatskaita no tiem kopējie ikmēneša izdevumi.
Tas izklausās vienkārši un tā ir, tomēr daudzi cilvēki to nedara.

Ja Jūs secināt, ka Jūsu izdevumi ir lielāki, nekā Jūsu alga – Jums ir jāmaina situācija, pirms tā pasliktinās.
Jūs varētu aprunāties ar saviem kreditoriem. Jūs varētu iesniegt maksātnespējas pieteikumu, bet tam ir jābūt pēdējam līdzeklim. Jums var būt nepieciešams atrast otru darbu. Jūs varat pārdot nevajadzīgās lietas vai pāriet uz lētāku dzīvesvietu un tā tālāk.

Būs grūti pierast pie tā sākumā, bet, laikam ejot, būs vieglāk pieturēties pie sava budžeta un Jūs gūsiet milzīgu gandarījumu, redzot, kā Jūsu parādi samazinās un iekrājumi pieaug.