2 par taupīšanu

Cenu salīdzināšanas mājaslapas:

Labākais veids, kā ietaupīt naudu, kad Jums ir kaut kas jāiegādājas, ir apmeklēt kādu no daudzajām cenu salīdzināšanas mājaslapām. Jautājums par to, kuru no tām izmantot noved pie jautājuma, kura mājaslapa ir labākā un tā tālāk. Lai atvieglotu procesu, izmantojiet kādu no meklētājprogrammām, kur Jūs atradīsiet labas mājaslapas salīdzinājumu veikšanai. Tātad padoms ir: Nepērciet pirmo produktu, ko ieraugāt, meklējiet labāku cenas piedāvājumu.

Finanšu eksperti:

Finanšu eksperts ir kāds, kurš zina vairāk par labākajiem piedāvājumiem Jūsu finanšu vajadzībām. Ir dažādas mājaslapas, kas ir lielisks resurss visiem finanšu naudas taupīšanas veidiem, sākot no hipotekārajiem kredīta padomiem līdz automašīnu un mobilo telefonu iegādei. Padoms: lūdziet padomu ekspertam.

Kad auto kredīta refinansēšana var būt labs risinājums

Brīdī, kad esi nolēmis iegādāties automašīnu, Tev ir jāpieņem vairāki ļoti svarīgi lēmumi – kādu automašīnu Tu vēlies, cik daudz Tu esi gatavs maksāt par to, vai tās iegādei izmantot kredītu un ja jā, tad uz kādu termiņu. Meklējot atbildes uz visiem šiem jautājumiem ir viegli apjukt un tā rezultātā pieņemt lēmumus, kurus vēlāk nākas nožēlot. Tieši šādiem gadījumiem noder atsevišķu kreditoru piedāvātā auto kredīta refinansēšana, kas ļauj Tev gan iegūt kredītu ar zemākiem procentiem, gan arī samazināt kredīta termiņu. Kuros brīžos kredīta refinansēšana var būt noderīga?

Ja vēlies iegādāties mājokli

Eiro centi

Iespējams brīdī, kad iegādājies automašīnu, Tu nebiji domājis par mājokļa iegādi. Parasti auto kredīta esamība neietekmē iespējas iegūt hipotekāro kredītu mājoklim, tomēr tas var būt apdraudēts, ja Tev ir pārāk lielas kredītsaistības, piemēram, par automašīnu. Šādā gadījumā Tev ir iespēja refinansēt auto kredītu uz tādu, kam būs mazāks atmaksas termiņš, kas ļaus Tev ātrāk atmaksāt auto kredītu un kvalificēties hipotekārajam aizdevumam. Auto kredīta refinansēšana šādā veidā var Tev ļaut iegūt aizdevumu ar mazāku procentu likmi, un rezultātā ietaupīt Tev līdzekļus.

Ja vēlies samazināt kopējo procentu likmi

Auto kredīta refinansēšana uz mazāku termiņu var ļaut Tev samazināt summu, kuru samaksāsi procentu maksājumos visā kredīta laikā, jo parasti īsāks kredīta termiņš nozīmē arī zemākas procentu likmes. Lai gan ikmēneša kredīta maksājums šādā gadījumā būs lielāks, ilgtermiņā tas būs izdevīgāk. Pirms piesakies kredīta refinansēšanai izvērtē visas ar to saistītās papildus izmaksas un salīdzini tās ar to summu, kuru Tev vēl būs nepieciešams samaksāt pat atlikušo kredītu pie tā paša kreditora – ja refinansēšana dod iespēju ietaupīt, droši sper šo soli!

Ja Tev nepatīk kredītsaistības

Mūsdienās pat cilvēki, kuriem nepatīk uzņemties kredītsaistības, bieži no tām nevar izvairīties, jo, piemēram, automašīnas iegādei ir nepieciešami lieli līdzekļi. Ja auto kredītam piesakies pirmo reizi, apsver visus faktorus, kas ietekmē to, uz cik ilgu laiku Tev aizdevums ir jāņem. Cilvēki mēdz izvēlēties nepareizu aizdevuma termiņu gadījumos, kad:

 • Tie vēlas iegādāties automašīnu, ko patiesībā nevar atļauties – aizdevums tiek noformēts uz ilgāku laiku, lai samazinātu ikmēneša maksājumu lielumu;
 • Tie nenovērtē savas iespējas un ir pārāk piesardzīgi – baidoties par savām iespējām veikt ikmēneša maksājumus, cilvēki mēdz izvēlēties pārāk garu kredīta termiņu un lieki pārmaksāt par aizdevumu;
 • Tie novērtē savas iespējas atmaksāt kredītu pārāk pozitīvi un pēc neilga laika saprot, ka ikmēneša maksājumi ir pārāk lieli.

Atbildes par kredītiem pret auto

Dacia vieglais auto

Kredīti pret auto ķīlu ir kredītu iespēja plašam Latvijas iedzīvotāju lokam, kurā aizņēmēji var aizņemties nepieciešamo summu finanšu ārkārtas situācijām. Ar ērtiem un ātriem pakalpojumiem, šī alternatīva ir daudz savādāka nekā banku kredīti, tādēļ daudzi ir skeptiski par šiem kredītiem. Šeit ir 10 jautājumi, ko potenciālie aizņēmēji parasti uzdod par kredītiem.

 1. Kā kredīti pret auto ķīlu darbojas?

Kredīti pret auto ķīlu tiek piešķirti, balstoties uz aizņēmējam piederošā auto vērtību. Kredīta summa ir atkarīga no auto vērtības. Aizdevējs pārbauda transportlīdzekli un piešķir kredītu, ja tas ir pilnā aizņēmēja īpašumā.

 1. Vai tas ir kredīts pret ķīlu?

Kredīti pret auto ķīlu, atšķirībā no ātrajiem kredītiem, ir pilnībā nodrošināti. Pazīstami aizdevēji vienmēr sniegs aizņēmējam juridiskā līguma dokumentus ar sīki izklāstītiem pakalpojumiem, piedāvājumiem un saistītajiem noteikumiem. Tie arī piemin kredīta summu kopā ar veicamajiem maksājumiem.

 1. Kāda ir maksimālā kredīta summas robeža?

Maksimālā robeža ir atkarīga transportlīdzekļa tālākpārdošanas vērtības. Aizdevēji novērtē automašīnas tirgus cenu, pamatojoties uz marku, modeli, nobraukumu un gadu. Galvenokārt aizdevēji varētu piedāvāt 60% no auto vērtības kā kredītu.

 1. Vai man ir jānodod auto aizdevējam kredīta laikā?

Ja aizņēmējs piesakās kredītam, auto ir jāpārraksta aizdevējam CSDD, bet auto paliek aizņēmēja rīcībā, līdz kredīts tiek pilnībā nomaksāts, pēc tam aizdevējs pārraksta auto atpakaļ uz aizņēmēja vārda.

 1. Kā pieteikties kredītam?

Jūs varat pieteikties kredītam internetā. Ja Jums ir interneta pieslēgums, iesniedziet pieteikumu pie Jums pievilcīga aizdevēja.

 1. Cik ilgs laiks nepieciešams, lai aizdevējs apstiprinātu manu pieteikumu?

Ar ierobežotām formalitātēm un vieglu pieteikšanos, kredīta piešķiršana noris daudz ātrāk. Jūsu pieteikums tiks apstiprināts dažu minūšu laikā, un naudu Jūs saņemsiet uzreiz pēc auto pārrakstīšanas aizdevējam (dienas laikā vienas bankas ietvaros).

 1. Kā es varu atrast uzticamu aizdevēju?

Ir svarīgi atrast uzticamu aizdevēju. To izdariet internetā! Izvēlieties plaši zināmus uzņēmumus, nevis nezināmus vai mazāk zināmus individuālos aizdevējus. Izpētiet uzņēmuma politiku un piedāvājumus pirms un pēc tam, kad aizpildāt pieteikumu. Pārbaudiet atsauksmes par aizdevēju, lai pārbaudītu to, ko iepriekšējie klienti ir teikuši par aizdevēju.

Kas var saņemt kredītu – ātro kredītu

Ir vairāki aizdevēji, kas piedāvā ātros kredītus ar izdevīgiem nosacījumiem. Vienmēr ir ieteicams izmantot to aizdevēju pakalpojumus, kas ir jau guvuši atzinību un ir uzticami. Šiem aizdevējiem ir jākoncentrējas uz finanšu palīdzības sniegšanu klientiem, ja viņiem tā ir vajadzīga īsā laikā. Aizdevēji piemēro kredītiem minimālus atbilstības kritērijus, kas jāizpilda kredīta saņemšanai.

Ātro kredītu kritēriji ir šādi:

Eiro centiPieteikuma iesniedzējam ir jābūt vismaz 18 gadu vecumā, ir nepieciešams stabils ienākumu avots, laba kredītvēsture, kā arī ir nepieciešams aktīvs bankas konts uz aizņēmēja vārda.

Aizdevēji piedāvā kredītu pieteikumus internetā. Aizņēmējam tikai jāaizpilda kredīta pieteikums aizdevēja mājaslapā, sniedzot nepieciešamo informāciju, un jāgaida apstiprinājums. Pēc pieteikuma iesniegšanas, aizdevējs uzreiz paziņo, vai kredīts ir piešķirts vai nē. Pēc kredīta apstiprināšanas, tā summa tiek ieskaitīta aizņēmēja kontā pavisam īsā laikā.

Nav svarīgi, kādam mērķim Jums ir nepieciešama nauda, jo aizdevējs nelūdz Jums paskaidrot iemeslu, kādēļ Jūs piesakāties kredītam. Pateicoties visām šīm priekšrocībām, var apgalvot, ka ātrie kredīti ir viens no labākajiem kredītiem, kas var palīdzēt Jums tikt galā ar mazām finanšu problēmām.

Vai Jūs meklējat ārkārtas finanšu palīdzību, lai izpildītu visas finanšu prasības, kam pietrūkst Jūsu pašu līdzekļu?

Iespējams, ka Jums ir jānomaksā negaidīts rēķins, un Jums nav tam vajadzīgo līdzekļu dažu neparedzētu izdevumu dēļ vai arī vienkārši tādēļ, ka šomēnes esat pamanījies iztērēt vairāk, nekā plānojāt.

Nezaudējiet cerību! Ir aizdevēji, kas var Jūs atbalstīt Jūsu finansiālajās grūtībās. Tie piedāvā Jums īstermiņa kredītus, lai palīdzētu Jums tikt galā ar finanšu krīzi.

Neuztraucieties par dažādām formalitātēm, kas parasti tiek piemērotas kredītiem un aizņem diezgan daudz laika. Jums nav nepieciešams ieķīlāt nodrošinājumu vai nosūtīt dažādus dokumentus, lai saņemtu kredīta apstiprinājumu. Aizdevēji ir izveidojuši kredītu tādā veidā, lai izvairītos no šīm formalitātēm un kredīta ķīlas.

Svarīgākais par auto ķīlas kredītu

Jūs ne vienmēr varat izpildīt visas finanšu prasības ikdienā. Dažkārt Jūsu finansiālais stāvoklis ir tik nestabils, ka Jūs saskaraties ar dažādām ārkārtas situācijām vai steidzamiem izdevumiem, ar ko ir jātiek galā pēc iespējas ātrāk, taču Jums nav tam nepieciešamo līdzekļu. Jums ir nepieciešams ātri pieejams finansējums, lai nokārtotu šo ārkārtas situāciju, bet Jūs nespējat iegūt vajadzīgo naudas summu. Šādās situācijās Jums nav jāuztraucas par vajadzīgo līdzekļu iegūšanu, jo tagad Jūs varat pieteikties kredītam pret auto ķīlu un saņemt vajadzīgo naudas summu jau tajā pašā dienā vai nākamajā darba dienā.

Kredīta līgums

Kad Jūs piesakāties kredītam pret auto ķīlu, Jums ir jāparaksta līgums, kas tiek noslēgts starp Jums un aizdevēju. Tas būtībā saka, ka aizdevējs sniegs Jums kredītu apmaiņā pret pagaidu īpašumtiesībām uz Jūsu transportlīdzekli. Šis kredīts ir daļa no faktiskās transportlīdzekļa vērtības un tiek piedāvāts par saprātīgu procentu likmi. Ja sākotnējais īpašnieks neatmaksā kredītu noteiktajā laikā, viņš vai viņa zaudē savas tiesības uz transportlīdzekli.

Kā izvairīties no tā, lai Jūsu auto tiktu atņemts

Golf riepa

Ja Jūs nevēlaties, lai Jūsu transportlīdzekli atsavina, jo neesat atmaksājis kredītu, ir dažas lietas, kas Jums jādara. Pirmkārt, Jums ir nepieciešams skaidri saprast kredīta nosacījumus. Precīzi noskaidrojiet kredīta procentu likmes un kad Jums ir jāveic maksājumi un cik lieli tie ir. Tāpat neaizņemieties tik daudz, ka nevarēsiet to vēlāk atmaksāt. Ievērojiet šos padomus un Jums nebūs sarežģījumu ar kredītu pret auto ķīlu. Mūsdienās visiem aizdevējiem ir pienākumi un nosacījumi, ne tikai prasības. Tas nozīmē, ka viss ir atklāti un nepastāv tādas lietas, kā smalkā druka, nosacījumu slēpšana vai krāpšana. Jūs to visu saņemsiet un problēmu nebūs, ja izvēlēsieties aizdevēju, kuram ir licence.

Līzinga pārņemšana

Pirmais, kas Jums jādara, ir kārtīgi jānoskaidro viss par līzinga līguma pārņemšanu. Tāpat kā jauna līzinga līguma iegūšana, arī jau esoša līguma pārņemšanai ir nepieciešama nesabojāta kredītvēsture. Ja Jūs meklējat līzinga iespējas interneta mājas lapā, bieži vien tā piedāvās Jums iespēju aizpildīt pieteikumu līzinga pārņemšanai. Tāpat kā iegūstot, iepriekšēju, apstiprinājumu hipotekārajam kredītam, iepriekšējs apstiprinājums auto līzinga pārņemšanai sniegs Jums lielāku izvēli un elastīgumu.

Auto izvēle

Nākamā lieta ir izvēlēties transportlīdzekli. Jums parasti būs iespēja vispirms apskatīt auto bildēs, kas palīdzēs Jums pieņemt savu sākotnējo lēmumu. Ja Jūs dzīvojat tālu no auto pārdevēja, Jūs parasti varat noorganizēt auto pārbaudi, ko veiks trešās personas, kas palīdzēs atvieglot auto līzinga pārņemšanu. Jums noteikti ir kārtīgi jāpārbauda transportlīdzeklis, pirms Jūs pārņemat tā līzinga līgumu.

Kad Jūs un pārdevējs vienojaties, pārdevējs uzsāks transportlīdzekļa pārrakstīšanu. Jūsu pieteikums tiks nosūtīts sākotnējai līzinga kompānijai un pēc apstiprināšanas kompānija izveidos jaunus līzinga dokumentus, ko Jums un pārdevējam būs nepieciešams parakstīt. Pēc tam, kad līzinga kompānija būs visu pārbaudījusi un izsniegusi jaunus dokumentus, Jūs varēsiet saņemt transportlīdzekli.

Auto līzinga pārņemšanai ir daudz priekšrocību. Tā ļauj Jums lietot transportlīdzekli pēc Jūsu izvēles uz īsāku periodu un bez pirmās iemaksas. Ja Jūs esat gatavi veikt pētījumu par šīm iespējām un sadarboties ar pārdevēju, Jūs bieži vien varat iegūt ļoti daudz.

Auto līzings ir kļuvis par ļoti populāru transportlīdzekļa finansēšanas veidu. Šis auto līzinga ceļvedis atbild uz trīs no populārākajiem jautājumiem tiem, kas apsver transportlīdzekļa iegādi ar līzinga palīdzību.

Jautājumi, ko uzdot auto kredīta devējam

Vieglās un smagās automašīnas, komerctransports un citi braucamrīki mūsdienās ir diezgan dārgi, tādēļ nav brīnums, ka liela daļa cilvēku izmanto auto kredīta iespējas. Auto kredītu Latvijā piedāvā gan bankas, kurās ir arī līzinga iespējas, gan arī nebanku kredītdevēji, kas vairāk specializējas lietotu un mazlietotu automašīnu kreditēšanā. Lai ietaupītu pēc iespējas vairāk naudas un iegūtu vislabāko piedāvājumu, pirms tikšanās ar aizdevēju būtu nepieciešams jau iepriekš sagatavot dažus jautājumus, kas ļaus iegūt atbildes uz svarīgākajiem jautājumiem.

Opel Zafira

Vai šis ir izdevīgākais piedāvājums?

Tāpat kā ar citām kredītu saistībām, arī auto kredīta devēji balsta savu lēmumu uz tādiem faktoriem kā:

 • Kredītvēsture;
 • Pirmās iemaksas apjoms;
 • Kopējā kredīta summa;
 • Ienākumu līmenis u.c.

Izvērtējot augstāk minētos faktorus, kreditors izlemj to, kādu procentu likmi konkrētajā gadījumā piešķirt – ja potenciālajam kredītņēmējam un automašīnas pircējam ienākumu līmenis neatbildīs vēlamā kredīta apjomam, kreditors var izlemt nepiešķirt aizdevumu vispār vai to piešķirt ar augstāku gada procentu likmi. Tieši tādēļ pirms automašīnas iegādes ir svarīgi izprast to, cik lielu aizdevumu ir racionāli ņemt, kā arī uzdot jautājumus par to, kāds būs ikmēneša maksājums, vai un kādas ir iespējas veikt pirmstermiņa maksājumus, kā arī kādas izmaksas vēl ir jāņem vērā, piemēram, kredīta noformēšanas maksa.

Kas ir nepieciešams, lai aizpildītu auto kredīta pieteikumu?

Auto kredīta iegūšanai kreditori parasti prasa šādu informāciju:

 • Vārdu, uzvārdu;
 • Dzīvesvietas adresi;
 • Darba vietas nosaukumu un amatu;
 • Telefona numuru;
 • Personas kodu.

Tāpat kreditoram ir jāpārliecinās par kredītņēmēja spējām aizdevumu atmaksāt, tādēļ kā viens no būtiskākajiem dokumentiem, kas jāiesniedz auto kredīta pieteikuma izskatīšanai ir ienākumus apliecinošs dokuments, piemēram, bankas konta izraksts par pēdējiem 6 mēnešiem.

Kāda ir auto kredīta pirmā iemaksa?

Tieši tas, cik liela būs pirmā iemaksa vai cik daudz kredītņēmējs varēs uzreiz iemaksāt, noteiks to, cik lielu kredītu būs nepieciešams ņemt. Jo lielāka būs pirmā iemaksa, jo mazāks aizdevums būs vajadzīgs un līdz ar to arī ikmēneša maksājumi būs mazāki. Pirms došanās pie izvēlētā aizdevēja būtu nepieciešams skaidri saprast, cik liela naudas summa var tikt novirzīta pirmajai iemaksai, jo arī tas var ietekmēt to, uz kādiem nosacījumiem nepieciešamais aizdevums tiks piešķirts.

Uz cik ilgu laiku auto kredīts var tikt piešķirts?

Lai izvēlētos sev izdevīgāko piedāvājumu, ir nepieciešams izvērtēt arī to, kāds ir maksimālais kredīta atmaksas termiņš. Piemēram, nebanku kreditori parasti auto kredītu piešķir uz 5 gadiem, bet bankās šis termiņš var būt arī lielāks. Tas, uz cik ilgu laiku kredīts tiks paņemts, tiešā veidā ietekmēs ikmēneša maksājumu lielumu, tādēļ šo jautājumu ir būtiski uzdot uzreiz kredīta noformēšanas sākumā.

Aizņemieties atbildīgi – atbilstoši savai finansiālajai situācijai un vajadzībām!