JAUTĀJUMI UN ATBILDES PAR AUTO LĪZINGU

Kā es varu zināt, vai līzings ir piemērots tieši man?

Vai Jūs vēlaties iegūt jaunu transportlīdzekli ik pēc diviem līdz trim gadiem?

Gribat zemākus ikmēneša maksājumus?

Vai vēlaties auto, kas vienmēr ir ar garantiju un mazākām uzturēšanas izmaksām?

Vai Jūs nobraucat mazāk nekā 15,000 kilometrus gada laikā?

Ja Jūs atbildējāt ar jā uz šiem jautājumiem, tad auto līzings ir lieliska iespēja Jums.

2. Kāds auto ir vispiemērotākais līzingam?

Kad Jūs iegādājaties auto ar līzinga palīdzību, Jūs maksājat par transportlīdzekļa izmantošanu vai nolietojuma vērtību. Eiropas un Japānas transportlīdzekļiem parasti ir lēnāka vērtības krišanās, nekā Amerikā izgatavotiem transportlīdzekļiem un tādēļ tos ir lētāk iegādāties ar līzinga palīdzību.

3. Kā es varu iegūt labāko cenu par auto līzingu?

Par auto līzinga cenām vienmēr var vienoties. Pirms Jūs parakstāt līzinga līgumu, iegūstiet vairākus piedāvājumus no dažādiem līzinga uzņēmumiem vienam transportlīdzeklim. Tas sniegs Jums labu priekšstatu par cenu diapazonu, kas Jums būs jāmaksā par transportlīdzekli. Ideālā gadījumā, Jums jābūt iespējai vienoties par zemāko iespējamo cenu.

Mēneša beigas ir labākais laiks, kad iegādāties transportlīdzekli. Auto tirgotājiem ir ikmēneša mērķis, kas jāizpilda un pēdējo mēneša dienu laikā pārdevēji ir vairāk gatavi vienoties par zemāku cenu, lai izpildītu noteiktos mērķus.

PĒRC AUTO

Kādēļ gan izvēlēties patēriņa kredītu, ja pastāv arī citi veidi? Šis kredīta veids ļauj saņemt ļoti lielas summas, tāpēc, ja Tava noskatītā un izvēlētā auto iegādei pietrūkst kādas konkrētas summas, vari to saņemt pavisam drīz, atliek vien izpildīt pāris sīkus soļus, lai viss būtu iespējams jau pēc mirkļa! Ja arī draugi un paziņas būs atteikuši palīdzību, Tu tik un tā saņemsi kāroto, jo šeit atbalsts pieejams ikvienam, kurš ievēro nosacījumus un prasības, pārējais jau būs tīrais nieks!

Lai saņemtu Kredītlīniju:

 • ir jābūt Latvijas pastāvīgajam iedzīvotājam vecumā no 20 līdz 75 gadiem;
 • nedrīkst būt kavētu kredīta maksājumu vai nenokārtotu parādsaistību;
 • nepieciešams norēķinu konts kādā no Latvijas bankām un aktīvs mobilā tālruņa pieslēgums.

Tā lūk.

Debitora pienākumu saraksts nav garš, bet ļoti svarīgs! Lai katrs debitors sajustos īpašs un vajadzīgs, uzņēmumi visus svarīgākos nosacījumus pasnieguši vislabākajā veidolā, lai būtu skaidri saprotami interesentiem. Kredītu sniedzēju kompānijas ļoti ātri pārliecināt vari tad, ja Tava kredītvēsture ir nevainojama un esi apmaksājis savlaicīgi, neradot liekas aizķeršanās vai grūtības. Tikpat svarīgas formalitātes, kas ataino ikmēneša ienākumu līkni, lai būtu skaidri zināms, ka ar tiem būs pietiekami, lai laicīgi segtu visus maksājumus par pakalpojumiem. 21 gads ir mazākais vecums, kas ir pieļaujams šāda tipa palīdzībai, tāpēc tūlīt pat pārbaudi, vai esi piemērots šādam noteikumam! Šāda veida saistības pieprasa no Tevis lielāku atbildību un sapratni, jo ir krietni nopietnākas nekā ātro aizdevumu sniegtie līgumi.

Kas varētu Tevi piesaistīt un pārliecināt, lai Tu izvēlētos šo aizdevumu?

Katrs aizdevējs bez šaubām varētu apliecināt, ka svarīgākais ir tas, ko grib klients, tāpēc arī izveidotas dažādas privilēģijas, kas būtiski atvieglos līguma norises procesu.

 • Itin visiem klientiem šāds aizdevuma saņemšanas veids droši vien asociējas ar to, ka tam pieejama elastīga termiņa izvēle, jo klients var izvēlēties termiņu līdz 5 gadiem, saprotot savas iespējas un naudas summas daudzumu.
 • Visiem debitoriem izpatikt nav vienkārši, jebkurā gadījumā to ļoti veikli var izdarīt, garantējot iespēju saņemt dažādas summas, proti, kredītus līdz pat 10000 eiro!
 • Ir dažas lietas, no kurām noteikti varēsi izbēgt, jo kreditori to gaužām vienkārši nelūdz nosaukt – aizdevuma mērķis un priekšnieka izziņa vai ķīlas noformēšana.
 • Kredīta izvēle neliks vilties, jo nekādā veidā nebūs iespējams kaut ko pārmaksāt, arī kredīta procentu likme ikvienam aizdevumam paliek viena un tā pati līdz pat sadarbības beigām!
 • Brīvi izvēlies piemērotāko laiku un veidu, kā no šīs firmas aizņemties un apskatīt līgumus (internetā vai kādā no bankām).

Tavs auto un Tavas problēmas ir tikai Tava darīšana, tādēļ neļauj citiem traucēt mērķu sasniegšanas procesu, jo viss ir iespējams daudz vienkāršāk un ātrāk, kā Tev var šķist! Neesi pārgalvīgs un aizņemies gudri, tad būsi absolūts ieguvējs un problēmas pazudīs kā nebijušas!

Medicīnas izdevumu kreditēšana

Nav noslēpums, ka medicīniskie izdevumi Latvijā var būt ļoti dārgi, un ikviens no mums cer, ka nebūs jāsaskaras ar situāciju, kad nepieciešami lieli līdzekļi kādai svarīgai medicīniskai manipulācijai – operācijai, zālēm, rehabilitācijai. Tomēr dzīvē ne visu varam paredzēt un kontrolēt, tādēļ svarīgi ir saprast, ka arī, nonākot šādā situācijā, nevajag krist panikā, jo patiesībā ir dažādi veidi, kā iegūt nepieciešamos finansiālos līdzekļus. Protams, vienmēr var lūgt draugu un paziņu palīdzību, tomēr, ja nav pie kā vērsties, viena no iespējām ir pieteikties kādam no aizdevumu veidiem pie nebanku kreditoriem. Kredīts operācijai var tikt izmantots, pilnā apmērā vai arī tikai palīdzēt segt izdevumus, kurus nesedz veselības apdrošināšana.

Kredīts operācijai – kādas ir iespējas?

Eiro centi

Nebanku kreditori Latvijā piedāvā trīs veidu aizdevumus:

 • Ātrais kredīts – aizdevums, kas paredzēts uz ļoti neilgu laiku, parasti 30 dienām, un kuram raksturīgas augstas procentu likmes;
 • Patēriņa kredīts – īstermiņa aizdevums, kura lielums svārstās no 1500 līdz pat 3000 eiro, un kas var tikt izmantots visdažādākajiem mērķiem;
 • Kredītlīnija – īstermiņa aizdevums, kura lielums līdzīgi kā patēriņa kredīta gadījumā var sasniegt pat 3000 eiro, bet procentu maksa tā gadījumā ir jāmaksā tikai par izmantoto aizdevuma daļu.

Kā saprast, kurš būs piemērotākais aizdevuma veids?

Šajā gadījumā nepieciešams skatīties uz to, cik liela summa un uz cik ilgu laiku tā ir nepieciešama:

 • Kredīts operācijai parasti būs samērā liels, tādēļ ātrais kredīts ar tā īso atmaksas termiņu, nelielo aizdevuma summu un augstajām procentu likmēm, visticamāk, nebūs piemērotākais aizdevums;
 • Patēriņa kredītu nebanku kreditori piedāvā saņemt vienas dienas laikā, aizpildot kredīta pieteikuma anketu aizdevēja mājaslapā, un pret to netiek prasīta ķīla. No šī viedokļa patēriņa aizdevums kā kredīts operācijai varētu būt piemērotākais, jo tas paredz arī salīdzinoši mazākas procentu likmes;
 • Savukārt kredītlīnija var būt izdevīgākais aizdevuma veids gadījumā, ja ir paredzētas vairākas manipulācijas vai operācijas īsā laika periodā, jo šādā veidā var labi kontrolēt medicīniskos izdevumus – kredītņēmējs var saņemt kredītlīniju līdz pat 3000 eiro, bet tā var tikt izmantota pa daļām, un procentu maksājumi ir jāveic tikai par izmantoto aizdevuma daļu.

Jaunlaulāto finanšu plānošana

Dzīve ātri rit uz priekšu un mēs nepaspējam pat acis nomirkšināt, līdz saprotam, ka ir laiks precēties un veidot pašiem savu ģimeni, protams, ka šis brīdis nav no vieglākajiem, taču dzīvē ir daudz un dažādi posmi, kuri ir jāpārvar un jāspēj tik galā un šis ir viens no tiem. Aizvien biežāk saskaramies ar jautājumiem par to, kā labāk jaunlaulātajiem pārvaldīt un plānot savas finanses, jo beidzot sākas īsta kopdzīve un viss, kas ir viņam un viņai tagad ir viens vesels un kopīgs, kā tad pareizi visu saplānot?

Vispirms ir jāsāk ar to, ka pirms laulībām ikviens parasti dzīvo atsevišķi, un neatkarīgi no tā vai dzīvo pie ģimenes, draugiem vai pats savā miteklī, pēc laulībām Jūs dzīvosiet kopā, kas nozīmē to, ka visticamāk Jums nāksies sāk rakstīt izdevumus un ienākumus, jo pēc statistikas datiem pierādās, ka pirms reālas kopdzīves un laulībām, lielākā daļa joprojām dzīvo pie vecākiem. Tad uzreiz ir jāsaprot, ka Jums būs nepieciešams savs personīgais miteklis un tas protams, maksā naudu, ja puisis īrēja savu dzīvokli, bet meitene pirms laulībām dzīvoja pie ģimenes, tad visticamāk jaunlaulātie nemeklē jaunu dzīves vietu, bet gan kopā dzīvos jau puiša īrētajā dzīvoklī, tomēr jaunlaulātajam puisim gulstas visi meitenes izdevumi un līdz ar to sākas finanšu plānošana.

Jaunlaulāto finanses jāplāno ļoti uzmanīgi, pie tam jāņem vērā, ka jaunlaulātie bieži vien jau gaida bērniņu, kas nozīmē to, ka bērniņam ir jāiekrāj naudu un tiklīdz tas piedzims, būs nepieciešamas daudzas un dažādas lietiņas, lai jaundzimušo varētu aprūpēt un likt tam justies labi. Pats pirmais, kam jāpievērš uzmanība – dzīves vietas izmaksas, ja abi jaunlaulātie strādā, tad problēmām nevajadzētu būt, bet kā tas dzīvē notiek – strādā tikai puisis, tad ļoti rūpīgi jāsāk skatīties, vai pietiks nauda dzīves vietai, ēdienam, kā arī bērniņam. Tāpat jāņem vērā jaunlaulāto vēlmes un ieceres tuvākajā nākotnē, kuras arī izmaksā naudu, tāpēc, ja topošajā ģimenē strādā tikai viens no jaunlaulātajiem, tad visus izdevumus un ienākumus vajadzētu rūpīgi sarakstīt uz papīra, papildus tam rēķinot klāt izdevumus, kas būs nepieciešami tālākā nākotnē, piemēram – bērniņam, kas dzims jau pēc 5 mēnešiem. Kādam varbūt tas liksies mazsvarīgi, bet katrs sīkums jaunlaulātajiem ir no svara.