Autoservisi sāk maksā nodokļus

VID darbības rezultātā autoservisu nozarē nomaksāto algu nodoklis ir palielinājies par 1553710 eiro, ir panākts oficiālās darba algas pieaugums par 65 eiro, preventīvo pasākumu rezultātā tik reģistrēti jauni darba ņēmēji un uzņēmumi. Tomēr vairāk nekā 700 nodokļu maksātāju saimnieciskā darbība tika apturēta un vairāk nekā 600 nodokļu maksātājiem piemērota administratīvā atbildība. VID vadītāja norādīja, ka tagad pastiprināta uzmanība tikšot pievērsta lietoto auto tirdzniecības nozarei, jo arī tajā ir liels ēnu ekonomikas īpatsvars.

Auto līzings, lai nopirktu sev transportlīdzekli

Tā kā kredītu krīze turpinās un bankas paaugstina savus standartus, uzņēmumu īpašnieki un privātpersonas sāk apsvērt auto līzingu kā reālu transportlīdzekļa finansēšanas iespēju. Jā, neskatoties uz atkopšanos no finanšu krīzes, bankas vēl joprojām atrodas lielās grūtībās. Tā rezultātā ir kļuvis grūtāk un grūtāk iegūt kredītu no bankas, kas nozīmē, ka līzinga kompānijām ir nācies uzņemties transportlīdzekļu finansēšanas tirgu.

Ilgtermiņa biznesa un personīgā lietošana

Daudz uzņēmumu šobrīd izskata auto līzinga iespējas, jo tas samazina viņu izdevumus – ietaupot tūkstošiem eiro salīdzinājumā ar to, ko izmaksātu jaunu auto iegāde. Par fiksētu mēneša vai gada maksu viņi var izmantot automašīnu līdz līguma beigām – kad viņi atdod automašīnu līzinga kompānijai, kas parasti pārdod automašīnu.

Transportlīdzekļu līzings ir pieejams daudziem cilvēkiem, jo tam nav vajadzīga ķīla. Papildus tam, transportlīdzeklis pieder līzinga kompānijai, kas nozīmē, ka ir mazāks personīgais risks nelaimes gadījumos. Šī sistēma lieliski der abām iesaistītajām pusēm.

Var šķist nesaprotami, kā auto līzinga uzņēmumi kaut ko var nopelnīt, bet atbilde slēpjas patērētāju uzvedībā. Daži uzņēmumi vai privātpersonas vienmēr uzstāj uz jaunāko auto, un viņi būs ar mieru maksāt papildus, lai to saņemtu. Jauna auto iegāde ik pēc 6 mēnešiem nav šiem cilvēkiem iespējama, bet viņi joprojām vēlas jaunāko modeli – tādēļ viņi to iegādājas līzingā. Tie saņems jaunu līzinga līgumu ikreiz, kad viņi iegūs jaunu automašīnu – un vecais auto tiks pārdots. Tādā veidā, auto līzinga uzņēmumi var gūt peļņu no mainīgās klientu gaumes.

Līguma struktūra

Daži vairāk specializēti līzinga līgumi iekļauj arī auto apkalpošanu un remontu – lietotājam jāmaksā tikai benzīna izmaksas un apdrošināšana. Tas, protams, ir dārgāk, bet ir daudz labāk par citiem kredītiem, jo tie nodrošina augstāku pakalpojumu līmeni, savukārt standarta kredīti vienkārši sniedz vienreizēju finansējumu.

Tātad, ja Jūs esat noguris no sava vecā transportlīdzekļa vai vienkārši domājat par jauna auto iegūšanu, nemaksājot desmitiem tūkstošu eiro, auto līzings ir lielisks veids, kā iegūt auto par ļoti saprātīgu cenu.

Auto kredītu varianti

Neviens no vidusšķiras nevar atļauties samaksāt visu auto summu vienā piegājienā, lai iegādātos automašīnu. Labākajā gadījumā aizņēmējs var veikt pirmo iemaksu un saņemt pārējo summu ar kredīta palīdzību. Pirmās iemaksas summa ir atkarīga no tā, kādu kredīta veidu Jūs izvēlaties. Tas nozīmē, ka ir pieejami vairāki auto kredītu veidi: gan internetā, kā arī Jūsu bankā.

Lai gan Jūsu banka sniedz ierobežotas iespējas, Jūs varat atrast neierobežotu skaitu piedāvājumu no naudas aizdevējiem, kas darbojas internetā. Jūs varat pārbaudīt dažādus piedāvājumus, ko sniedz katrs aizdevējs un tad izvēlēties labāko. Auto kredītu procentu likmes atšķiras no aizdevēja un to sniegtajiem piedāvājumiem. Jūs varat lūgt aizdevēju sniegt savu piedāvājumu, vai arī Jūs varat izmantot bezmaksas kredīta kalkulatoru, kas pieejams lielākajā daļa tīmekļa vietņu.

Kredītu likmes ir atkarīgas no šādiem faktoriem:

  1. Summa, kam Jūs piesakāties. Tā neietver jebkādu avansa maksājumu, ko Jūs esat gatavs veikt. 100 procentu finansējuma gadījumā, procentu likme būs visaugstākā.
  2. Auto kredītu procentu likmes ir mazākas, ja tie tiek izmantoti kā ilgtermiņa kredīti. Kredīta termiņš. Kad Jūs piesakāties īstermiņa kredītam, kredīta summai tiek piemēroti procenti, kas pēc tam tiek sadalīti vienādās daļās. Tā kā maksājumu skaits ir mazāks, Jums ir jāveic augstāki maksājumi, bet tad Jūs ietaupāt uz procentiem, turpretim augstāka procentu likme tiek piemērota ilgākā laika posmā. Priekšrocība ir tā, ka, lai gan procentu likmes ir augstas, Jums ir jāmaksā mazāka summa katru reizi.

Lai pataupītu Jums galvassāpes, ko rada sarežģīti aprēķini, daudzas tīmekļa vietnes piedāvā kredītu kalkulatorus, lai Jūs varētu aprēķināt dažādus maksājumus par dažādiem kredītiem un dažādām kredītu summām.

Auto līzinga papildus izmaksas

Daudzi no mums domā, ka zemie auto līzinga maksājumi ir noteikti un automātiski. Lietas būtība ir tāda, ka pērkot auto līzingā Jūs patiešām saskarsieties ar daudzām papildus izmaksām un izdevumiem līzinga procesa dažādajos posmos.

Auto līzinga process

Līzinga procesa sākumā, Jums būs jāveic auto līzinga maksājums, kas tiek dēvēts par primo iemaksu, kura parasti ir no 10% – 20%, bet iespējams arī auto līzings bez pirmās iemaksas. Šis maksājums ir nepieciešams.

Auto noma

Viena auto maksa, ko Jums būs nepieciešams izpildīt, ir iegādes maksa, kas tiek dēvēta par administratīvo maksu vai komisijas maksu. Citi nomas maksājumi var būt reģistrācijas un citas izmaksas un valsts nodokļu maksājumi.

Auto līzinga termiņš

Jāpiebilst, ka līzinga termiņā Jums ir nepieciešams izpildīt visus auto līzinga maksājumu pienākumus. Jebkura neveiksme radīs soda maksas par maksājuma kavējumu. Arī jebkura auto līzinga līguma priekšlaicīga izbeigšana noteikti novedīs pie papildus soda maksām.

Cits par auto nomu

Visbeidzot, citi auto maksājumi, ko Jums var būt nepieciešams segt, ir maksas un sodi par lieko nolietojumu nodevas par zaudējumiem, kas varētu tikt nodarīti auto. Pēc līguma beigām, ja Jūs izvēlaties neiegādāties automašīnu, Jums būs jāmaksā vēl papildus maksa. Ir svarīgi, lai Jūs aizņemtos atbildīgi, jo auto līzings un auto noma ir līdzīgs paveids kredītam, kas attiecīgi ietver atbildību.

Visbiežāk pieejamie kredīti

Te ir kopsavilkums par dažiem no visbiežāk pieejamajiem kredītiem mūsdienās.

Kredīts auto iegādei

Šis kredīta veids izmanto Jūsu auto kā ķīlu. Transportlīdzeklis būs Jūsu īpašumā, kad kredīts būs pilnībā nomaksāts. Līdz tam laikam vairums aizdevēju paturēs īpašumtiesības uz transportlīdzekli uz sava vārda. Ja Jūs nevarēsiet veikt kredīta maksājumus, aizdevējs atsavinās Jūsu auto un to pārdos. Ja Jūs plānojat lietot auto ilgu laika periodu un Jums ir grūti iekrāt tā iegādei nepieciešamo naudu, kredīta izmantošana nepavisam nav slikta ideja.

Patēriņa kredīts

Ir divas patēriņa kredītu kategorijas: kredīti bez ķīlas un kredīti pret ķīlu. Atšķirība starp abiem ir ķīlas izmantošana kredīta iegūšanai. Kredīti pret ķīlu izmanto Jūsu īpašumu kā ​​nodrošinājumu pret kredītu un ir piemēroti, ja Jūs vēlaties iegūt lielu kredīta summu, bet Jums ir grūtības iegūt kredītu bez ķīlas. Kredītos bez ķīlas, aizdevējs ir atkarīgs tikai un vienīgi no aizņēmēja spējas veikt nepieciešamos kredīta maksājumus. Šie kredītu veidi parasti ietver mazākas naudas summas un ir jāatmaksā īsākā laika sprīdī. Izdomājiet jau tagad, kurš ir piemērots Jūsu vajadzībām.

Kredīts uzņēmējdarbībai

Šādi kredīti ir paredzēti plašām mazo, vidējo un jauno uzņēmumu vajadzībām, tostarp iegādei, refinansēšanai, uzņēmējdarbības paplašināšanai, attīstībai vai jebkura veida komerciālām investīcijām. Kredīti uzņēmējdarbībai parasti ir pieejami par ļoti konkurētspējīgām procentu likmēm no vadošajiem komerciālo kredītu aizdevējiem. Šādi kredīti var tikt nodrošināti ar dažāda veida ķīlu, sākot no uzņēmuma īpašumiem līdz personīgajām lietām.

Lēti auto kredīti

Lēti auto kredīti palīdz cilvēkiem aizņemties nelielu naudas summu, kas ir nepieciešama, lai iegādātos modernās mūsdienu automašīnas. Bieži vien cilvēki, kuri izvēlas lietot šos kredītus, pārdod auto, kas viņiem pieder un pēc tam iemaksā šo naudu kredītā, lai iegādātos savu sapņu automašīnu.

Cilvēkiem, kas plāno pieteikties lētiem auto kredītiem, ir ieteicams veikt rūpīgu tirgus pētījumu, pirms izvēlēties aizdevēju, kura pakalpojumus viņi vēlas izmantot. Tas ir tāpēc, ka konkurenti vienmēr cenšas sniegt labāku piedāvājumu. Ja aizņēmējs neizpilda savu mājasdarbu un iegūst kredītu bez jebkādas tirgus izpētes, tad viņš/viņa var galu galā maksāt daudz vairāk nekā tas ir nepieciešams.

Kas ir auto kredīts

Kā liecina nosaukums, lētie auto kredīti ir kredīti, kuru piedāvātās procentu likmes atšķiras no parastajiem auto kredītiem tirgū. Auto, kas tiek iegādāts ar kredīta palīdzību, darbojas arī kā kredīta ķīla un ir papildus garants, ka aizņēmējs atmaksās paņemto auto kredītu. Cilvēki mēdz izvēlēties mainīgas procentu likmes šiem kredītiem, jo viņi vēlas atmaksāt šos kredītus cik ātri vien iespējams.

Vēl viens lētu auto kredītu aspekts ir tas, ka tie tiek piedāvāti arī cilvēkiem ar mazākiem ienākumiem, jo ar auto kredīta palīdzību iespējas iegādāties arī lietotus auto, kuru cena nepārsniedz vairākus tūkstošus eiro. Cilvēki, kuri vēlas saņemt auto kredītu, var pieteikties auto kredītam internetā un saņemt atbildi jau pēc dažām minūtēm vai stundām.