Pirkt auto līzingā vai iekrāt?

Pirkt auto līzingā vai iekrāt – šis jautājums vienmēr ir bijis aktuāls un nodarbinājis prātus ikvienam, kas vēlējies tikt pie jaunas vai lietotas automašīnas, taču paša iekrājumi, to vēl nav ļāvuši. Mūsdienās aizdevēju piedāvājumi kļūts arvien vilinošāki un pateicoties dažādām akcijām, bieži vien izdodas aizņemties par ļoti izdevīgām un īpaši zemām procentu maksām, kas arvien lielākais daļai cilvēku liek atteikties no uzrājumu veidošanas.

Nolemjot mazliet pagaidīt un iekrāt pastāv risks pie kārotā automobiļa netikt vispār, tas tāpēc, ka pasaulē viss plūst un mainās, rodas jauni negaidīti izdevumi, kuriem nākas tērēt daļu no iekrājumiem, izdevīgākie auto piedāvājumi tiek „izķerti” dažu dienu laikā un visbeidzot tik ļoti karotais mašīnas modelis noveco. Izvēloties pirkt auto līzinga jūs mazliet pārmaksāsiet par aizdevuma izsniegšanu, taču jūs pie kārotā auto tiksiet kaut vai šodien, taču aizdevumu atmaksāsiet laika gaitā, līdzīgi kā veidojot uzkrājumu.

Budžets palīdzēs

Lai dzēstu parādus, Jums ir nepieciešams sastādīt budžetu. Jums ir nepieciešams izveidot budžetu un to ievērot. Šeit ir 6 labākās budžeta izveidošanas idejas.

 1. Izvēlieties budžeta veidošanas metodi

Izvēlieties budžeta formātu, kas vislabāk atbildīs Jūsu prasībām. Tikai tāpēc, ka visi Jūsu draugi ir Excel eksperti nenozīmē, ka arī Jums tas ir jāizmanto. Ja Jūs neesat pazīstami ar izklājlapām, izmantojiet zīmuli un papīru. Vai arī atrodiet budžeta izstrādes programmu datorā. Vai izmantojiet tiešsaistes budžeta plānošanas rīku. Bet atrodiet kaut ko, kas ir ērts Jums un ko Jūs varat viegli izmantot. Jūs nevēlaties cīnīties ar sarežģītiem dokumentiem, sākot izkļūt no parādiem, jo tas tikai Jūs sagraus. Dariet visu vienkārši.

 1. Atskaitieties par visiem ienākumiem

Atskaitieties par visiem ienākumiem, kas nonāk Jūsu ģimenes mājsaimniecībā. Neizlaidiet neko. Ieskaitiet prēmijas, virsstundas, papildus darbavietas, alimentus, un jebkuru citu naudu, kas var tikt uzskatīta kā ienākumi. Bet pārliecinieties, ka tie ir tīrie ienākumi (pēc nodokļu nomaksas), nevis bruto ienākumi (pirms nodokļiem), kas tiek ierēķināti Jūsu budžetā. Ja Jūs izmantojat bruto ienākumus, Jūsu budžetā būs šķietami vairāk naudas nekā patiesībā. Un tas ļaus Jums tērēt naudu, kuras Jums īsti nav.

(+) Lielākie līzinga plusi ir:

 • Iespēja nekavējoties nokārtot aizdevumu un tikt pie izdevīgākā auto piedāvājuma.
 • Pakāpeniska naudas atgriešana, kas nerada pārmērīgi lielu finansiālo slogu.
 • Neitrāls auto novērtējums pirms tā iegādes.
 • Iespēja saņemt līzingu pērkot auto gan no juridiskas personas (salona), gan privātpersonas.

Pilna servisa auto līzings

Pilna servisa auto līzings ir līzinga veids, kuru lielākoties izvēlas uzņēmumi, taču vairākas līzinga kompānijas, to piedāvā arī privātpersonām. Šis līzinga veids ļauj pilnībā izbaudīt braukšanas priekus aizmirstot par negaidītiem izdevumiem, kas radušies saistībā ar automašīnu.

Pilna servisa auto līzinga mēneša maksājumi ir ievērojami lielāki salīdzinājumā ar finanšu vai operatīvo līzingu, taču šajā cenā var būt iekļauti tādas ekstras kā:

 • OCTA un KASKO apdrošināšanas izmaksas,
 • 24 stundas diennaktī bezmaksas palīdzība,
 • Bezmaksas evakuators,
 • Riepu maiņas un to glabāšanas izdevumi,
 • Regulāras tehniskās apkopes,
 • Autoparka administrēšana,
 • Maiņas transportlīdzekli,
 • Automašīnas mazgāšanu u.c.

Pilna servisa auto līzings ir, kā auto noma, ko piedāvā dažāds auto nomas kompānijas visā pasaulē, taču jāatceras, ka izvēloties īrēt ilgtermiņā vienmēr ir izdevīgāk.

Uzņēmums izvēloties pilna servisa auto līzingu var neuztraukties par negaidītām izmaksām, kas varētu rasties automobilim salūzto, kā arī regulārajām izmaksām uzturot autoparku, glabājot ziemas un mainot riepas, administrējot apdrošināšanas gadījumus utt.

Pilna servisa auto līzings būs arī labs risinājums gadījumos, kuros uzņēmums dažādu iemeslu dēļ nevēlas palielināt savu pamatkapitālu, jo pilna servisa līzingā iegādātas – nomātas automašīnas netiek pieskaitītas pie uzņēmuma pamatkapitāla.

Tautā zināms teiciens, ka automašīnas īpašnieks ir laimīgs divos gadījumos, tad kad ir ticis pie auto un tad, kad ticis no tā vaļā, noformējot pilna servisa auto līzingu, šis teiciens vairs nav aktuāls, jo par dažādām ar auto saistītām problēmām vairs nav jādomā un atliek laiks citām, daudz svarīgākām lietām. Katrs uzņēmējs zina cik grūti ir tikt līdzi mūsdienu straujam dzīves ritamam un cik liela vērtība ir laikam, tāpēc, laiks, kas tiek ietaupīts nedomājot par auto remontu vai ziemas riepu maiņu ir zelta vērts un var tikts pārvērsts naudā, ieguldot to uzņēmuma attīstības plānošanā.

Pirkt auto tagad? Kādi ir līzinga plusi?

Automobiļu cenas mēdz svārstīties, tāpēc nekad nevar zināt vai pēc nedēļas izvēlētās markas automašīnas maksās tikpat, vai būs jau par pāris simtiem dārgākas, tāpēc nevajadzētu kavēties un rīkoties pēc iespējas ātrāk. Ziemas laikā auto tirgus mazliet pieklust, taču sākoties pavasarim atkal atdzīvojas, tāpēc, tā kā pavasaris nav aiz kalniem, par izdevīgākajiem līzinga piedāvājumiem jāinteresējas jau laicīgi, lai atrodot savu sapņu automašīnu, bez vilcināšanas to varētu iegādāties.

Informācija par auto līzingu kompānijām, to piedāvājumiem un akcijām atrodama te pat internetā, turklāt noformēt līzingu internetā ir ātrāk un izdevīgāk nekā to darīt klātienē.

Budžets

Atskaitieties par visiem tēriņiem

Pārliecinieties, ka Jūs ierēķināt visus izdevumus. Katram pēdējam eiro, ko Jūs tērējat, ir jābūt ierakstītam Jūsu budžetā. Hipotēku maksājumi, īre, elektrība, auto maksājumi, kredītkaršu maksājumi, apdrošināšana, bērnu aprūpe, medicīniskā, auto apkope un jebkuri citi ikmēneša izdevumi. Arī tad, ja Jūs veicat vienreizēju pirkumu, Jums ir nepieciešams noskaidrot, kur budžetā tas ietilpst, un iekļaut arī to. Tātad, ja Jūs pērkat āmuru tehnikas veikalā, Jums ir jāizveido aile ikmēneša budžetā, kur iekļaut šo pirkumu.

Budžets, lai nomaksātu parādus

Veltiet Jūsu budžetā sadaļu parādu atmaksai. Visām Jūsu kredītkartēm, auto kredītiem, skolu kredītiem, naudai, ko Jūs aizņēmāties no ģimenes un draugiem, veikalu kartēm, vajadzētu ietilpt šajā sadaļā. Jūsu hipotēkas maksājumi var tikt iekļauti šeit, ja Jūs vēlaties, bet es ieteiktu atdalīt hipotēku no šīs sadaļas un tikai koncentrēties uz parādu apgrozību, ko Jūs varat atmaksāt pāris gadu laikā.

(-) Lielākie līzinga mīnusi:
 • Vairākumā gadījumu ir nepieciešami savi personīgie līdzekļi pirmās iemaksas veikšanai (aptuveni 10% no auto vērtības).
 • Jāmaksā procentu maksa, kas nedaudz palielina maksu par automašīnu.